Write For Us

Jak Zainstalować Własny Sklep PrestaShop W 5 Minut.

E-Commerce Solutions SEO Solutions Marketing Solutions
172 Views
Published
Tutorial pokazuje, jak zainstalować sklep PrestaShop na własnym serwerze, na przykładzie hostingu w http://www.blink.pl

Wszystkie operacje zostały wykonane na koncie hostingowym w Blink.pl. Do wykonania tych operacji potrzebne są:
1) Wersja instalacyjna sklepy PrestaShop (http://prestashop.com/pl/).
2) Dowolny program do obsługi FTP.
3) Składnik opcjonalny - skrypt do rozpakowania archiwum zip na serwerze.
3) Konto na serwerze, umożliwiające utworzenie bazy danych.
4) Około 5-10 minut czasu.

Plik instalacyjny po pobraniu należy przy pomocy klienta FTP umieścić na serwerze. Rekomendujemy rozpakowanie pliku naszym skryptem, dostępnym poprzez system pomocy tutaj:
https://pomoc.ogicom.pl/?/Knowledgebase/Article/View/415/0/skrypt-rozpakowujcy-pliki-zip-na-serwerze.

Jeśli nie chcesz korzystać ze skryptu do rozpakowania i nie masz możliwości rozpakowania archiwum poprzez wydanie komendy unzip poprzez SSH, pozostaje rozpakowanie archiwum na lokalnym komputerze i kopiowanie plik po pliku, czego jednak nie polecamy. Zdecydowanie szybszym wariantem pozostaje skopiowanie archiwum i rozpakowanie go na serwerze.

W tym przykładzie korzystamy z interpretera PHP 5.4 - najnowszego w chwili tworzenia tego materiału. UWAGA: W wypadku, gdy korzystasz z domyślnego interpretera 5.2 możliwe są problemy z rozpakowaniem archiwum. Dlatego właśnie rekomendujemy wersję 5.3 lub 5.4. W tutorialu pokazujemy, jak poprzez plik .htaccess można samodzielnie zmienić tryb w danym folderze na PHP 5.4

Do instalacji potrzebna jest jeszcze baza MySql - film pokazuje jak w prosty sposób utworzyć bazę MySql na Twoim koncie hostingowym, na przykładzie usług Blink.pl Mając rozpakowane archiwum zip i bazę MySql w zasadzie wystarczy wejść na adres wskazywany domeną, pod którą instalujesz sklep, aby rozpocząć właściwą instalację.

Bardzo ważne: Po zainstalowaniu sklepu internetowego PrestaShop należy usunąć folder instalacyjny oraz zmienić nazwę folderu /admin - na przykład dodając do niej własny ciąg znaków. Jest to wymagane ze względów bezpieczeństwa.

Niniejszy tutorial pokazuje podstawowe kroki, od utworzenia bazy danych do momentu, kiedy mamy działającą wersję podstawową sklepu.

Jeśli tutorial Ci się spodobał i uważasz, że jest przydatny - wystaw nam dobrą ocenę i podeślij go znajomym, na przykład publikując na swoim profilu na FB :)

Życzymy Ci szybkiej i bezproblemowej instalacji sklepu.

Pozdrawiamy,
Zespół Blink.pl
Category
Tech
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment